سوالات متداول

سوالات متداول

سوالات متداول

ساعات کاری مرکز از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10صبح تا 8:30 شب میباشد. در ساعاتی غیر از ساعات گفته شده با شماره ۰۹۳۶۳۸۷۱۲۷۸ تماس بگیرید.
به شما در ابتدا با وقت قبلی که از منشی می گیرید وقت ارزیابی داده می شود (دقت نمایید بدون وقت قبلی امکان ویزیت کودک شما وجود ندارد) در بخش کاردرمانی، جلسه اول توسط مسئول کلینیک و در بخش گفتاردرمانی توسط مسئول بخش گفتاردرمانی عموماً ارزیابی انجام می شود و اینکه آیا کودک شما به توانبخشی نیاز دارد یا خیر و تعداد جلسات مورد نیاز مشخص می شود و بعد از آن جلسات درمان مشخص شده و طبق زمان و روزهای هماهنگ شده با منشی به مرکز مراجعه خواهید داشت.
در روز ارزیابی باید برگه ارجاع پزشک (در صورت داشتن)، همچنین کلیه مدارک پزشکی بیمار که مرتبط با اختلال اوست و وسایل شخصی مورد نیاز مراجع را به همراه داشته باشید. بعد از ارزیابی اولیه اگر قرار به انجام برنامه توانبخشی در مرکز باشد قوانین مرکز به شما گفته می شود.
مرکز توانبخشی شوق پرواز خصوصی است و با بیمه طرف قرار داد نمی باشد، در صورتیکه بیمه تکمیلی شما هزینه خدمات توانبخشی (کاردرمانی، گفتاردرمانی، ...) را پوشش دهد، برای شما گواهی صادر می شود تا بتوانید هزینه های درمانتان را از بیمه دریافت کنید.
در صورت هرگونه شک و ابهامی در مراحل رشدی کودکتان، شما میتوانید با مراجعه حضوری به کلینیک کاردرمانی و مورد ارزیابی قرار دادن کودک خود از سلامت رشدی او اطمینان حاصل فرمایید.
خدمات کاردرمانی افراد با گروه های سنی مختلف را پوشش می دهد، کودکان به دلایل مختلف شامل آسیب‌های حین بارداری، حین زایمان و یا بعد از تولد ممکن است نیاز به استفاده از خدمات کاردرمانی پیدا بکنند. هرگونه آسیبی به کودک می‌تواند روند رشد مهارت‌های حرکتی، اجتماعی، ارتباطی، هیجانی، مشارکتی و … را به تاخیر بیندازد، خوشبختانه متخصصان کاردرمانی در حوزه کودکان می‌توانند تاخیر رشد در تمام موارد ذکر شده را ارزیابی و برای بهبود آنها راهکارهایی ارائه دهند.
با توجه به توضیح مختصر شما بنظر میرسد کودک شما تاخیر مختصری داشته باشد جهت ارزیابی دقیق کودک به مرکز کاردرمانی مراجعه فرمایید.
برخی نوزادان نارس با توجه به شرایط ویژه ای که دارند بیشتر در خطر تاخیر حرکتی و اختلالات دیگر می باشند. بله مرکز ما در این حوزه نیز فعالیت دارد.
کودک شما ابتدا باید ارزیابی کاردرمانی شود و سپس تمرینات مربوط به هر مرحله شروع شود. دارو را باید دکتر متخصص تجویز کند.
با توجه به توضیحات شما کودک به ارزیابی دقیقی نیاز دارد و احتمال ضعف عضلات، مشکل تعادل، ترس و یا اختلال دیگر وجود دارد .
تمرینات اصلاحی در هر سنی انجام می شود اما تاثیرپذیری سنین پایین بهتر است. کودکان در این سن همکاری مناسبی دارند و با انجام تمرینات صحیح الگوی حرکتی اصلاح می گردد.
در میوپاتی و ضعف عضلانی تمرینات تقویتی و تعادلی در بهبود قدرت عضله و کیفیت زندگی افراد اثرگذار است. کاردرمانی علت این نوع اختلالات را نمی تواند درمان کند اما علایمش را کنترل می کند و از پیشرفت بیماری جلوگیری می کند.
بله کاردرمانی ارتوپدی در مرکز انجام می شود.
بله مراجع بزرگسال در مرکز پذیرش می شود.